Sztancowanie

Sztancujemy

Usługi introligatorskie naszej drukarni uwzględniają również precyzyjne wykonanie procesu sztancowania (inaczej – wykrawania).

 

Dzięki zastosowaniu specjalistycznego wykrojnika, możliwe okazuje się uzyskanie ściśle określonej formy, która następnie jest właściwie wciskana w arkusz papieru. Poprzez wykorzystanie profesjonalnych ostrzy używanego noża umożliwiamy wycięcie wszelkich kształtów, w zależności od preferencji naszych Klientów. Zabieg ten realizujemy na rozmaitych podłożach – tekturze, kartonie, papierze.

 

Jakie przykładowe wyroby można wytworzyć przy wykorzystaniu metody sztancowania?

  • składane opakowania z kartonu
  • kartki pocztowe o niespotykanych kształtach
  • książki telefoniczne z wypustami, które odkrywają określone litery
  • wyroby poligraficzne o nietypowych kształtach, których nie da się otrzymać przy wykorzystaniu tradycyjnego krojenia na gilotynie introligatorskiej

 

Za pomocą sztancowania można nie tylko określać kształty poszczególnych wyrobów, ale też tworzyć w nich odpowiednie otwory. Ta technika daje wiele możliwości, pod warunkiem jednak, że będzie wykonana przez profesjonalną firmę, która zna specyfikę tej aktywności. Firma PULS od lat zajmuje się wykonywaniem prac dotyczących wykrawania i radzi sobie z tym bez zarzutu. O jakości naszych wyrobów świadczy przede wszystkim zadowolenie dotychczasowych klientów. Mieliśmy przyjemność współpracować z szerokim gronem zarówno osób prywatnych, jak i firm.