Zużyty toner do drukarki - co z nim zrobić?

Inne drukarnie w okolicy

Blue Space
Blue Space jest nowoczesną drukarnią usytuowaną w centrum warszawskiej dzielnicy Mokotów. W bogatej ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy profesjonalne usługi z zakresu druku cyfrowego, wielkoformatowego, offsetowego oraz cad. Dzięki
Gazetki promocyjne
Codziennie nowe Gazetki promocyjne największych sieci handlowych w Polsce www.najlepsze-gazetki-promocyjne.pl w jednym miejscu aktualne gazetki oraz ulotki promocyjne w na czytelnej stronie www wygodne do przeglądania rabaty w w sklepach
Agencja Reklamowo - Usługowa PAT
Agencja Reklamowo - Usługowa PAT to istniejące od ponad 20 lat przedsiębiorstwo prowadzące działalność w zakresie tworzenia reklam, poligrafii, wydawnictwa oraz ubezpieczeń. Firma współpracuje z wieloma drukarniami, oferując swoim
Color Club
Color Club jest profesjonalnym i nowoczesnym przedsiębiorstwem o bogatej ofercie usług. Należy do nich druk cyfrowy, wielkoformatowy i offsetowy, projektowanie i skład DTP, projektowanie stron www oraz tworzenie różnego rodzaju

Zużyty toner do drukarki - co z nim zrobić?

Drukujesz wybrane materiały i... nagle drukarka zaczyna sygnalizować, że kończy się w niej toner. To oznacza jedno - konieczność wymiany zużytego wkładu na nowy. Należy mieć jednak na uwadze, że pustego tonera pod żadnym pozorem nie należy wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci. Dlaczego? Co zrobić z wkładem, w którym nie ma już tonera?

Błędnym jest przekonanie, że ze zużytym tonerem do drukarki nie można już nic zrobić. Trzeba pamiętać, by właściwie postąpić, bo zużyte tonery należą do produktów szkodliwych dla środowiska. A skoro segregujemy zwykłe śmieci, które powstają w naszych domach, tak też powinniśmy wiedzieć co zrobić, kiedy toner w drukarce się skończy i zajdzie konieczność jego wymiany. Toner sam w sobie jest kasetą wykonaną z tworzywa sztucznego. W nim znajduje się proszek, będący chemiczną mieszanką węgla i tlenków metali. Ilość proszku, jaka znajduje się na zadrukowanych materiałach nie stanowi dla nas niebezpieczeństwa. Znacznie groźniejsze są pozostałości tonera, jakie zawsze osiadają w "niby" pustych kasetach. Dłuższy kontakt z proszkiem może mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka, sprzyjając tym samym rozwojowi różnych chorób, np. astmy czy pylicy.

Istnieje jednak kilka możliwości na to, co można zrobić ze zużytym tonerem https://dmd-biuro.pl/tonery-2066 . Podstawą jest poprawne wyciągnięcie tonera z drukarki. Należy zrobić to zgodnie z instrukcją, by zminimalizować ryzyko zabrudzenia urządzenia pozostałościami proszku. Warto w tym celu zabezpieczyć ręce rękawiczkami lateksowymi, a drogi oddechowe maseczką. Wyjętą kasetę należy następnie włożyć do oryginalnego pudełka bądź zabezpieczyć go owijając folią.

Utylizacji zużytych tonerów możemy dokonać na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest odniesienie pustej kasety do miejsca ze specjalnie wyznaczonym pojemnikiem. Takie pojemniki znajdują się w wielu marketach budowanych albo hipermarketach. Drugą opcją jest odniesienie zużytego tonera do sprzedawcy, u którego został on nabyty. Trzecią możliwością jest oddanie kasety do skupu.

Warto pamiętać o tym, że producenci tonerów bardzo często oferują możliwość regeneracji zużytych wkładów https://www.dmd-tonery.pl/oferta/tonery-regenerowane-dmd . Jeśli masz pewność, że kaseta nie jest uszkodzona, zamiast kupować całkowicie nowy toner, możesz go napełnić, jak np. zapalniczkę. Wówczas ponosisz jedynie koszt proszku, bez kosztu kasety. Oddając pusty toner do skupu również możesz na tym zarobić. W zależności od modelu wkładu, możesz uzyskać za niego nawet 30-50 zł. Opłaca się, prawda?

Jako społeczeństwo konsumpcyjne jesteśmy bombardowani reklamami oraz informacjami o nowych produktach. Przemysł nieprzerwanie produkuje przedmioty, kładąc jednocześnie coraz większy nacisk na segregację i ochronę środowiska. Jeżeli chcesz oddać zużyte tonery do miejsca, które zajmuje się ich poprawną utylizacją, zanieś je do DMD. To nowoczesna i rozwijająca się firma, która zajmuje się profesjonalną produkcją oraz utylizacją tonerów do drukarek.

Opinie(0)