Samodzielne drukowanie zdjęć - co musisz wiedzieć?

Inne drukarnie w okolicy

Drukarnia Open Eyes
Drukarnia Open Eyes jest pracownią, która od wielu lat zaopatruje swoich klientów w świetnej jakości produkty. Są nimi torby reklamowe, broszury, ulotki, katalogi czy naklejki. Cechą charakterystyczną drukarni Open Eyes jest
Drukarnia MATRIX
Drukarnia Matrix jest istniejącym od trzydziestu lat przedsiębiorstwem oferującym szeroki wachlarz usług w zakresie druku offsetowego, cyfrowego, metod introligatorskich oraz projektowania. Firma specjalizuje się w produkcji kalendarzy,
Serwis drukarek Rzeszów DMD Tonery
Serwis Drukarek Rzeszów DMD Tonery - Oferujemy profesjonalny serwis urządzeń drukujących. Przyjmujemy zgłoszenia naprawy oraz diagnozy  takiego jak drukarki, wielofunkcyjnych urządzeń drukujących , skanery, kserokopiarki itp.
Europrint Media
Europrint Media jest istniejąca od 2003 roku firmą specjalizującą się w druku opakowań metodą cyfrową, offsetową, wielkoformatową oraz sitodrukiem. Pracownia projektuje i tworzy również wizytówki, etykiety, banery, książki

Samodzielne drukowanie zdjęć - co musisz wiedzieć?

Jeśli tylko rozważasz samodzielne drukowanie zdjęć w zaciszu domowym przy użyciu drukarki atramentowej, musisz wiedzieć o kilku podstawowych rzeczach. Nie musisz się jednak obawiać, ponieważ jest to czynność bardzo łatwa, która w zasadzie wymaga jedynie posiadania odpowiedniego urządzenia, tuszu oraz papieru. Na co warto zatem zwrócić uwagę przy zakupie tych produktów?

 

Wybór drukarki atramentowej

Jeśli posiadasz w domu już drukarkę, niekoniecznie możesz wydrukować przy jej użyciu profesjonalne zdjęcia. Tej czynności po prostu została zadedykowana drukarka atramentowa, która obecnie cechuje się dużą uniwersalnością i przystępną ceną. Kupując jednak to urządzenie, warto zapoznać się z jego parametrami, aby wybrać jak najlepszą dla siebie opcję, nie tylko podyktowaną kusząco niską ceną. Podstawą tutaj jest rozdzielczość oraz prędkość druku, a także kwestia - jakie dana drukarka obsługuje rozmiary papieru. Jeśli planujesz drukować zdjęcia w różnych formatach, jest to szczególnie istotną sprawą, o której należy pamiętać już przed zakupem drukarki atramentowej.

 

Tusz do drukarki

Czym się natomiast kierować przy zakupie tuszu? Oczywiście najlepszą i najpewniejszą opcją jest wybór oryginalnego tuszu przeznaczonego właśnie do danej drukarki przez renomowanego producenta. Jednak nie da się ukryć, że cena odgrywa również ważną rolę. Z myślą o tej kwestii powstały tańsze zamienniki oryginalnych tuszów, mimo że bywają lepsze oraz gorsze. Dlatego też warto uzyskać odpowiednią wiedzę o danym produkcie, zanim skusisz się zaskakująco dobrą ceną. Nie znaczy to jednak, że zakup zamiennika to zła opcja, a jedynie wymagająca dodatkowej ostrożności.

 

Papier fotograficzny

Niemal fundamentalną rolę w wydruku profesjonalnych, pięknych fotografii pełni także specjalny papier. Oczywiście, da się wydrukować samodzielnie zdjęcia na najzwyklejszym papierze, jednakże wiąże się to z mniej atrakcyjnym efektem wizualnym oraz podatnością na zabrudzenia i uszkodzenia. Preferowany w tym wypadku jest papier fotograficzny o gramaturze minimum 200 g/m². Ponadto papiery na rynku są dostępne w różnych formatach i rodzajach (powłoka błyszcząca, matowa itp.), których wybór jest zależny głównie od własnego gustu.

Tak dobrane zaopatrzenie w postaci dobrej jakości tuszu i specjalistycznego papieru pozwala na samodzielny wydruk zdjęć przy użyciu drukarki atramentowej. Po wykonanej próbie od teraz można się cieszyć drukowaniem całych serii fotografii. Natomiast gdyby urządzenie odmawiało Ci posłuszeństwa, warto oddać je w ręce profesjonalistów w swoim fachu pracujących w serwisie drukarek Rzeszów.

Opinie(0)